METODO CLASSICO CHARDONNAY EXTRA BRUT 2015

Neohodnoceno
819 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Vinaře vybíráme osobně a máme s nimi vztah jako víno

Držíme stovky vín skladem

Víno dopravíme
bezpečně po celé ČR

Od 1.500,- Kč doprava zdarma

Detailní popis produktu

METODO CLASSICO CHARDONNAY EXTRA BRUT 2015 je vynikající šumivé víno vyrobené metodou klasického šampaňského způsobu v severní Itálii. Tento nápoj je vyroben z vybraných hroznů odrůdy Chardonnay a je charakterizován svou jemností a vyvážeností. S cílem zachovat přirozenou chuť hroznů, byl tento Extra Brut vyroben s minimálním množstvím dodaného kvasného koncentrátu a s minimálním množstvím cukru. Výsledkem je víno s jemnými citrusovými a ovocnými tóny, jemnými bublinami a vyváženou kyselostí. METODO CLASSICO CHARDONNAY EXTRA BRUT 2015 je skvělou volbou pro ty, kteří hledají šumivé víno s vyváženou chutí a s jemnými tóny. Vychutnejte si tento výjimečný nápoj při slavnostních příležitostech nebo jako aperitiv.

Doplňkové parametry

Kategorie: METODO CLASSICO
Druh vína: Extra Brut
Země: Itálie
Odrůda: Chardonnay
Region: Veneto
Archivace: 5 let
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
? Intenzita: 90
? Třísloviny: 20
? Plnost těla: 90
? Svěžest: 100
? Harmonie: 90
Barva: Slámově žluté odlesky, jemné vytrvalé bublinky
Chuť: Opojně ovocné tóny mučenky a zralého ananasu, které se mísí se žlutými květy zimolezu a duhovky, s nádechem citrusů. Dokonale vyvážená svěžest s jemnou, ale rozhodně elegantní bublinkou.
Párování: Gurmánská pizza nebo bio mortadella s pistáciemi. Perfektní společník se syrovými nebo vařenými předkrmy z mořských plodů
Položka byla vyprodána…

Terre di san Rocco

 

Vinice vinařství Terre di san Rocco se nacházejí v Roncade, v provincii Treviso (mezi Benátskou lagunou a kopci Montello). Je to oblast s ideálními podmínkami pro pěstování vinné révy a charakteristickými výkyvy teplot mezi dnem a nocí, což napomáhá k dokonalému zrání hroznů. V tomto prostředí, rozzářeném sluncem a ovávaném lehkým vánkem, pěstují Pinot Grigio, Pinot Bianco, Chardonnay, Merlot a Cabernet Franc.

Z každého hroznu jejich vinic se rodí jedinečný příběh. Vinaři Terre di san Rocco říkají: "Pěstování vinné révy je tak trochu jako sledovat, jak vaše děti rostou – na jedné straně je můžete vychovávat a na druhé musíte nechat přírodu, aby se postarala sama. U našich vín je to podobné: Snažíme se našim vinicím dát vše, ale jsou tu vlivy jako mikroklima, horko, zima, déšť, strach z krupobití, mlhy... tedy vlivy, které nemůžeme ovlivnit a díky nimž je každá sklizeň jiná a jedinečná. A to pak dodává našim produktům ten pravý říz."