Příchod Prosseca Rosé na scénu.

valentine_prosecco_rose_01

V roce 2020 toho nebylo příliš mnoho na oslavu, ale konečně máme velmi dobrý důvod zvednout sklenici. Úplně první lahve vína Prosecco Rosé konečně dorazily k nám do Vinostrady, právě včas, v období lásky, svatého Valentýna.

Růžové šumivé víno vyrobené v severoitalské oblasti Veneto se dosud nesmělo nazývat Prosecco Rosé. Tradičně pouze bílé víno mohlo na etiketě uvádět název „Prosecco“. Poté, co vinařství produkující Prosecco strávili více než deset let lobbováním u jejího vládnoucího orgánu, konsorcia Prosecco DOC Consortium, nakonec dala zelenou růžové verzi.

Jirka doporučuje: Jemné Prosecco DOC Spumante Rosé Brut Millesimato chuti lesních plodů a malin.

valentine_prosecco_rose_02

Podle nových pravidel musí být Prosecco Rosé vyrobeno z minimálně 85% hroznů Glera, bílé odrůdy s tenkou slupkou, která musí také tvořit základ tradičního bílého Prosecca. Glera, která roste v severní Itálii po stovky let, je známá svou atraktivní vůní melounů, broskví, hrušek a bílých květů. Mezi 10 a 15% Pinot Nero (italský název pro Rulandské modré) je také přidáno do směsi, aby Prosecco rosé získalo atraktivní růžovou barvu.

valentine_prosecco_rose_03

Aby se víno mohlo nazývat Prosecco Rosé, je třeba dodržovat ještě několik dalších předpisů. Musí být po dobu nejméně 60 dnů na kalech, aby se zvýšila jeho komplexnost, a veškeré hrozny musí být pěstovány v oblasti Prosecco DOC.

Ve Vinostradě jsme nadšeni, že jsme jedním z prvních distributorů, kteří mají skladem i Prosecco Rosé. Tato jednoduchá, ale stylová bublina je cenově dostupná a lahodná svými jemnými ovocnými a květinovými tóny. Je také extrémně všestranná, ještě více než její bílý protějšek, dobře se hodí k široké škále potravin i příležitostí.

valentine_prosecco_rose_04

Prosecco Rosé je pro Valentýnské období nutností. Je to zábavné, módní a bude to skvělý nápad na dárek pro milovníka nejen Prosecca, ale i vína. Teď, když je na scéně Prosecco Rosé, určitě letos budeme mít i růžové léto, na které si pro vás připravujeme spoustu dárků a výhodných nabídek!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení